A beltéri hőszivattyú egység ventilátora ugyanúgy működik, mint a kültéri egységé, azzal a különbséggel, hogy a ventilátor a hőt a légcsatornákon keresztül mozgatja, meleg vagy hűtött levegőt elosztva az otthon minden helyiségében.
Hőszivattyú használatával sokféle fűtési megoldást létrehozhat, ezért megéri benézni a fisherklima.hu weboldalra, hiszen itt minden leírást megtalál és hőszivattyú berendezéseket is rendelhet. A hűtőközeg olyan anyagként szolgál, amely folyékony halmazállapotból gáz halmazállapotba kerül, majd újra visszaáll. Amint a hő kering a hőszivattyús rendszeren, a hűtőközeg vagy felszívja, vagy szükség szerint elutasítja. A kompresszor nyomás alá helyezi a hűtőközeget, és keringteti a beltéri párologtató és a kültéri kondenzátor között. A tágulási szelep szabályozza a hűtőközeg áramlását, amint az a rendszer egészében mozog. Ez lehetővé teszi a hűtőközeg hőmérsékletének és a rá gyakorolt nyomás csökkentését. Az irányváltó szelep megfordítja a hűtőközeg áramlását a hőszivattyús rendszerben. Ez lehetővé teszi a rendszer kétféle működését, a fűtés és a hűtés közötti váltást. A hőszivattyúk önmagukban nem termelnek hőt, hanem elektromos energiával továbbítják a hőt egyik helyről a másikra. A hőszivattyú hőenergiát vesz fel a külső levegőből, és beltéren továbbítja. A hőszivattyúk klímaberendezésként is működhetnek, mivel elnyelik a hőt a beltéri levegőből, és átviszik azt a szabadba.
A hőszivattyúk követik Bernoulli elvét és Newton második mozgástörvényét, és megmagyarázzák, hogy a meleg levegő miért mozog a nagynyomású területekről az alacsony nyomásra. A hőszivattyúk a háztulajdonos igényei alapján válthatnak a fűtési és hűtési módok között. Hogyan működik a hőszivattyú hűtési módban? A hőszivattyú folyékony hűtőközeget nyom a beltéri tekercsen lévő tágulási szelepen keresztül, hogy lehűtse az otthont. Amennyiben többet tudna meg keresse fel a fisherklima.hu weboldalt.